Haber

Zayn’ın Minik Zayn’ı İlk Pist Deneyiminde Birincilik Ödülünü Aldı

– Zayn süpermoto yarışlarında birinciliği kazandı

Minik Zayn ilk atletizm deneyiminde birincilik kupasını kaldırdı

İZMİR – Türkiye Pist ve Supermoto Şampiyonası 3. Ayak yarışları İzmir’de yapıldı. Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, 50cc gençler sınıfında katıldığı ve ilk kez pist deneyimi yaşadığı yarışmada birinci oldu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Pist ve Supermoto Şampiyonası 3. Ayak Yarışları İzmir’de gerçekleştirildi. Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu da İzmir Park Yarış Pisti’nde Supermoto 50cc Junior sınıfında ilk kez piste çıktı.

“O çok rahat”

4 yaşındaki oğlu Zayn’i eşi ve çocuklarıyla yalnız bırakmayan Kenan Sofuoğlu, “Zayn tabii ki çocukların en küçüğü. İlk kez piste çıktı ve büyük fark yarattı.” Eleme turlarındaki herkese. Bugün yarışacak ve babası olarak elbette heyecanlıyım. Ama o “Çok rahat. Umarım kazanır. Kupayı evine getirecek” dedi.

Ödülünü babasından aldı

Startın ardından yarışa çok hızlı başlayan Zayn, 16 kategoriden oluşan yarışta 7 yarışmacıyı geride bırakarak ilk pist deneyiminde birincilik elde etti. Zayn’i ilk tebrik eden babası Kenan Sofuoğlu olurken, kupa töreni öncesinde annesi Julia Looman Sofuoğlu da Zayn’ın yanına gelerek küçük oğlunu tebrik etti. Birçok kez yarıştığını hatırlatan Kenan Sofuoğlu, “Birçok kez yarıştım ama bu da ayrı bir gurur. Zayn bizi heyecanlandırdı.” Daha sonra Kenan Sofuoğlu ilk 3’e giren yarışmacılara kupalarını verdi. Zayn, ilk pist deneyimini yaşadığı yarışta kupasını babasından aldı.

Kupayı kaldıran Zayn ise birinci olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu