Haber

Adana’da Uyuşturucu Operasyonu: 2 Sanığa Dava Açıldı

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde bir otomobilin bagajında ​​uyuşturucu ele geçirilmesiyle ilgili soruşturma kapsamında biri tutuklu 2 sanık hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. her biri.

Şakirpaşa İlçesi’nde uyuşturucu ticareti yaptıkları gerekçesiyle 18 Eylül’de tutuklanan MAK ve SB hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Adana 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Şakirpaşa Mahallesi’nde SB’nin içinde bulunduğu MAK kontrollü otomobili, sentetik ve sentetik şüphe üzerine durdurduğu belirtildi. Aracın bagajında ​​uyuşturucu ele geçirildi.

İddianamede, sanıkların üst aramasında uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen paraların bulunduğu, araçta ise hassas teraziler ve ilaç ambalaj malzemelerinin bulunduğu belirtildi.

Sanıkların ticari amaçla “kişisel kullanımı aşan” miktarda uyuşturucu madde bulundurduklarının belirtildiği iddianamede, MAK ve SB’nin “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları istendi.

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen 1’i tutuklu 2 sanığın davasına önümüzdeki günlerde Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu