Haber

Brezilya’da şiddetli yağışlarda 5 kişi öldü, 8 binden fazla kişi yerinden oldu

BUENOS Brezilya’nın bazı eyaletlerinde son bir haftadır etkili olan şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen toprak kayması ve seller nedeniyle 5 kişinin hayatını kaybettiği, 8 binden fazla kişinin de yerinden edildiği bildirildi.

Santa Catarina Valisi Carlos Moises yaptığı yazılı açıklamada, dün meydana gelen heyelanın ardından olağanüstü hal ilan edildiğini söyledi.

Moises, vatandaşlardan dikkatli olmalarını ve “heyelan ve sel riskinin olduğu yerlerde, özellikle yollarda” seyahat etmemelerini istedi.

Santa Catarina’da şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen olaylarda 2 kişinin hayatını kaybettiği, 882 kişinin de yerinden edildiği bildirildi.

Ulusal basına yansıyan habere göre, Espirito Santo eyaletinde sağanak yağışlar 1 kişinin hayatını kaybetmesine, 2 binden fazla kişinin evlerini terk etmesine neden oldu.

Parana ilinde BR-376 karayolu üzerinde meydana gelen heyelan, 21 aracı toprak altında bıraktı.

Yetkililer, faciada 30’dan fazla kişinin yer altında kaldığını, 1 kamyon şoförü ve 2 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Son bir haftada şiddetli yağışlar nedeniyle yerinden edilenlerin sayısının 8 bin 600’ü geçtiği ve 5 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu