Ekonomi

BinBin’in yurt dışı büyümesi için yeni rotası KKTC

Yurtdışı açılımlarına Bulgaristan ile başlayan ve ardından Bosna Hersek ve Hırvatistan’da faaliyetlerine başlayan BinBin, KKTC’de de hizmet vermeye başladı.

Teknolojiden aldığı güçle geniş kitlelere sürdürülebilir ve pratik ulaşım çözümleri sunan BinBin, hem Türkiye’de hem de yurt dışında büyümesini sürdürüyor. Mikromobilite alanında yurt dışına açılan ilk Türk firması olarak daha önce Bulgaristan, Bosna Hersek ve Hırvatistan’a taşınan şirketin yeni rotası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) oldu. Başkent Lefkoşa’da ilk etapta 500 e-scooter ile hizmete başlayan BinBin, kısa mesafeli seyahatleri Kıbrıs halkı için daha pratik ve kolay hale getirecek.

“Dost ve kardeş bir ülke olmanın heyecanını yaşıyoruz”

BinBin CEO’su Kadir Abdik, yeni pazarlara yatırımlarının hızla devam ettiğini belirterek, “Sadece Türkiye’de değil, çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlayan, şehir yaşamına kolaylık ve eğlence katan mikromobilite çözümleri sunma hedefimiz çerçevesinde hızla ilerliyoruz. ama yurtdışında da. Bulgaristan, Bosna Hersek ve Hırvatistan’ın ardından şimdi de bizim için çok değerli bir adres olan Kıbrıs’tayız. Kıbrıslıları ilk kez e-scooter kiralama hizmetiyle tanıştıracağımız için çok heyecanlıyız. Yeni model scooter’larımız ve uygun fiyat politikalarımız sayesinde daha önce girdiğimiz tüm ülke ve şehirlerde yoğun ilgi gördük. Kıbrıs’ta da benzer bir ilgi ile karşılaşacağımıza inanıyoruz. İlk etapta Lefkoşa’da başlattığımız hizmetlerimizi kısa sürede Girne’ye de yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu