Haber

Midyat’ta şehit olan polis Edirne’de anıldı

Mardin’in Midyat ilçesinde PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Nefize Çetin Özsoy, memleketi Edirne’de kabri başında anıldı.

2016 yılında Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne PKK’lı teröristlerin bombalı araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Nefize Çetin Özsoy, ölümünün 7. yılında memleketi Edirne’deki kabri başında anıldı. Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, şehidin annesi Hafize Çetin ve babası Süleyman Çetin, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu mensupları, polis ve asker çalışanları ile ilçe halkı Bölge, Yenişehir Şehitliği’ndeki anmaya katıldı. . Şehit Nefize Çetin Özsoy’un kabri başında Kur’an-ı Kerim okundu, dualar okundu ve mezarına karanfiller bırakıldı.

‘CANINI VEREN KAHRAMANLAR’ Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık, “Şehit kardeşimiz Nefize Çetin Özsoy’a Allah rahmet eylesin. Biz farkında değiliz ama canını ortaya koyan binlerce kahramanımız hayatlarını sürdürüyor. aslına göre 7 gün 24 saat çalışıyoruz.Biz sınır şehri Edirne’deyiz.Bunun prestijiyle de olsa hudut hatlarını korumak,ülkemizin çıkar ve çıkarlarını korumak için gece gündüz çalışan Mehmetçiklerimiz var. Şehrin asayişi, asayişi ve asayişi için gece gündüz çalışan polis ve jandarma arkadaşlarımız var. Allah hepsinden razı olsun. Şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğilmek boynumuzun borcudur.” Bizi unutmuyorsunuz, bu bizi rahatlatıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu