Haber

İSU’dan Kartepe’ye 2023’te 155 Milyon Liralık Altyapı Yatırımı

Kaliteli altyapı, kesintisiz hizmet ve modern yönetim anlayışıyla yatırım ve hizmetlerine devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 2023 yılında Kartepe ilçesinde 155 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

14 MAHALLEDE ALTYAPI İŞİ
Sanayi ve liman kenti Kocaeli’nin giderek artan çekiciliği sonucunda nüfusu da aynı oranda artıyor. Artan nüfusla birlikte yeni altyapı hatları ve süresi dolan mevcut sınırlar, İSU’nun uzman kadrosu tarafından nüfus planlaması dikkate alınarak yatırım programına dahil ediliyor ve kaliteli altyapı sınırlarıyla yenileniyor. 2023-2024 yatırım programı kapsamında Kocaeli’nin doğa ve kış turizmi merkezlerinden Kartepe ilçesinin birçok mahallesinde altyapı çalışmaları, yeni depolar ve dere iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Yatırım programı kapsamında Ataevler, Suadiye, Sarımeşe, Derbent, Uzuntarla, Acısu, Maşukiye, Ertuğrulgazi, Dumlupınar, İfraziye, Arslanbey, Çepni, Karatepe, Uzunbey olmak üzere ilçenin 14 farklı mahallesinde çalışma yürütüldü. 2023. Çalışmalar kapsamında 24 bin 126 metre uzunluğunda yeni içme suyu hattı, 17 bin 979 metre uzunluğunda yeni kanalizasyon hattı ve 4 bin 102 metre uzunluğunda yeni yağmur suyu hattı inşa edilerek işletmeye alındı.

KUZUYAYLA’DA 1. ETAP ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI, 2. ETAP ÇALIŞMALARI 2024 YILINDA YAPILACAK
Kartepe Teleferik Projesi kapsamında Kuzuyayla’da inşa edilen sosyal tesislerin altyapı işlerinde; 100 mm çapında duktil yazı boruları kullanılarak 8 bin metre uzunluğunda içme suyu hattı, 300 mm çapında beton borular ile 3 bin 750 metre uzunluğunda atık su hattı, 250 kişilik fosseptik 100 metreküp kapasiteli içme suyu deposu ve içme suyu pompalama merkezi inşa edildi. Çalışma tamamlanarak devreye alındı. Kuzuyayla’da yürütülen altyapı çalışmalarının ikinci etabı 2024 yılında da devam edecek.

İÇME SUYU DEPOLARI VE DERE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
ISU Genel Müdürlüğü’nün Kartepe’de yürüttüğü çalışma kapsamında Avluburun’da imalatı 5.000 metreküp kapasiteli yeni içme suyu deposunun ilişkileri tamamlanarak devreye alındı. Suadiye, Kuzuyayla ve Nusretiye İlçelerinde 100 metreküp kapasiteli 3 adet prefabrik depo; Arslanbey Mahallesi’nde 100 ve 50 metreküp kapasiteli 2 adet prefabrik deponun inşaatı tamamlandı. Ayrıca Arslanbey’de 2023 yılında üretimine başlanan 500 metreküp kapasiteli betonarme içme suyu deposunun inşaatı da devam ediyor.

YATIRIMLAR 2024’TE HIZLANARAK DEVAM EDECEK
Kartepe’deki yatırımlarına 2024 yılında da hız kesmeden devam edecek olan İSU Genel Müdürlüğü, yatırım programı kapsamında içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu ve dere ıslahı çalışmalarını yürütecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu