Yaşam

İlkay Buharali kimdir, kaç yaşındadır? İlkay Buharali’yi Merak Edenler

İlkay Buharalı ismi vatandaşlar tarafından arama motorlarında aratılmaya başlandı. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, İlkay Buharalı’nın hayatını merak etti. İlkay Buharali kimdir, kaç yaşındadır? sorularına yanıt aradı. İşte İlkay Buharalı’nın hayatına dair sorular ve cevaplar…

İlkay Buharalı ismi vatandaşlar tarafından arama motorlarında aratılmaya başlandı.

İlkay Buharali kimdir?

Başarılı sunucu İlkay Buharalı 1981 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı ve 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden başarıyla mezun oldu. 2008 yılında Bülent Ali Buharalı ile evlendi.

İlkay Buharali Kariyer

2004 yılında Üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatına adım atan İlkay Buharalı, önce Decipher News ekibinde çalıştı ve muhabirlik yaptı. Muhabirlik yaptığı yıllarda Türkiye’de çok değerli haberlerin muhabirliğini üstlenen isim, Türkiye’nin hafızalarından hala silinmemiş birçok önemli konuyu gündeme getirdi. 2010 yılında muhabirliğin yanı sıra sunuculuk da yapmaya başladı ve “İz Peşinde” adlı programı sundu. 2015 yılında Trt Avaz kanalında çalışmaya başlayan keyifli sunucu, bu kanalda toplam 2 kez “Sanat Dünyası” adlı programı sundu.

İlkay Buharalı’nın Sunuculuğunu Yaptığı Kanallar ve Programlar

  • 2004 – Deşifre Haber / Star Tv

  • 2010 – İz Arayışında / Kanal 7

  • 2014 – Anne Olmak İstiyorum / Kanal 7

  • 2015 – Karşılıksız Bırakma / Trt Haber

  • 2015 – Sanat Dünyamız / Trt Avaz

  • 2017 – Söylemezsem Olmam / Beyaz Tv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu