Teknoloji

İletişimin tamamen kesildiği Gazze için milyonlardan Elon Musk’a çağrı: Gazze’ye Starlink gönderin

Sosyal medyadaki milyonlarca kullanıcı, Elon Musk’u Starlink uydularını iletişimin kesildiği Gazze’ye yönlendirmeye davet etti. “Gazze için Starlink” etiketi Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde ilk sırada yer aldı.

7 EKİM’DEN BU YANA EN ŞİDDETLİ HAVA SALDIRISI

Hamas’ın 7 Ekim’de başlattığı Mescid-i Aksa Operasyonu’nun ardından 21 gün boyunca Gazze’ye tam abluka ve bombardıman altında kalan İsrail, bu akşam en ağır hava saldırılarını gerçekleştirdi.

GAZZE İLE İLETİŞİM KESİLDİ

Gazze Şeridi ile iletişimin kesildiği bildirildi. Filistinli telekomünikasyon şirketi “Jawwal”, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Gazze’deki tüm telefon ve internet hizmetlerinin sona erdiğini duyurdu. Paylaşımda, İsrail’in gerçekleştirdiği ağır bombardıman nedeniyle bölgedeki altyapının zarar gördüğü ve “Gazze’nin dünyayla bağlantısının kesildiği” belirtildi.

STARLINK’TEN ELON MUSK’A ÇAĞRI

Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı “Starlink for Gazze” hashtag’i altında bir araya geldi. Kısa sürede milyonlarca kez paylaşılan hashtag altında herkes Elon Musk’u Starlink uydularıyla Gazze’ye internet erişimi sağlamaya davet etti. Hashtag Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde ilk sırada yer aldı.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

koyulhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu