Haber

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Tunceli’yi Ziyaret Etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tunceli’ye çok sayıda ziyarette bulundu.

Eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte kente gelen İmamoğlu, ilk olarak Hozat ilçesindeki Derviş Cemal Ocağı’nı ziyaret etti. İmamoğlu, ilçe belediye başkanı Seyfi Geyik’ten bilgi aldıktan sonra Koyungöl köyünde oturan Alevi dedesi Zeynel Batar ile görüşmek üzere Ovacık ilçesine gitti.

İmamoğlu daha sonra Munzur Mağaralarını ziyaret ederek il merkezindeki esnafı ziyaret etti.

Kentte Kışla Meydanı’nda konuşan İmamoğlu, Türkiye’nin 81 ilini ve 86 milyon insanını ayrım gözetmeden sevdiklerini söyledi.

Kentteki ziyaretlerine yarın da devam edeceğini belirten İmamoğlu, “İnanın İstanbul’da görevde olmamızın bir önemi yok, gözümüz kulağımız bu memleketin her yerinde. Buradaki derdi dinliyoruz. , biz de doğayla ilgili sorunu dinliyoruz, buradaki insanımızın ibadethanelerinde yaşadığı sorunları da dinliyoruz. Elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Çabalıyoruz.” söz konusu.

İmamoğlu, 2024 yerel seçimleri nedeniyle önlerinde büyük bir sınav olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı’nı ve 28’inci Milletvekili seçimlerini kaybettiklerini hatırlatan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Tarihi bir seçimdi ve kazanmalıydık. Neyi yanlış yaptığımızı düşünmeliyiz, bunun hakkında konuşmalıyız. Bunları düzeltmeden önümüze bakamayız. Bakın ben ondan başka kimseyle konuşmadım. 90 gündür partimin muhataplarına. 90 gündür partimin yöneticileriyle konuşuyorum, konuşmaya da devam edeceğim. Ekrem İmamoğlu doğruyu söylemek zorunda. Millet bana oy veriyor, inanıyorum.”

Herkesin huzurunda doğruları söylemeye devam edeceğini vurgulayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Çözüm bulma çabasında sonsuz bir asker olacağım. Çünkü kaybedemeyiz. Kaybettiğimiz her seçim ülkemizin bir beş yılını daha götürür. Artık kaybetmeyiz ama İstanbul’u da kaybetmeyeceğiz. Ülkenin bir sonraki seçimlerini kaybedecek olursak, o açıdan daha güçlü bir ülke için sabırsızlıkla bekleyeceğiz ama hata yapmaktan kaçınacağız.” Ders çıkaran, halkla ilgilenen, hesap veren ve her zaman halkın denetimine tabi siyasetçiler ve kurumlar olmaya söz veriyorum.”

karliovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu