Teknoloji

Apple’ın 5 Yıllık Planı Belli Oldu

Apple’ın yol haritası belli oldu. Şirket 2027 yılına kadar katlanabilir iPhone, SE 4 ve OLED iPad sunmayı planlıyor.

Apple ilerideki yıllar için katlanabilir iPhone, OLED iPad ve MacBook gibi inovatif hayaller kuruyor. Şirketin 2027 yılına kadar tanıtmayı planladığı ürünlerin ifşa olduğu bir yol haritası sızdırıldı. iPhone SE 4 ve katlanabilir model en dikkat çekenlerden.

Apple’ın 2027’ye Kadarki Yol Haritası

İnternete sızdırılan Apple’ın yol haritası, şirketin önümüzdeki beş yılı kapsayan planlarını ifşalamış oldu. Sızıntının gerçekliğinin doğruluk payı henüz bilinmiyor olsa da, 2027 yılına kadar sunulacak iPhone, iPad ve MacBook modellerinin kabataslak ortaya çıktığını görüyoruz.

Bu sızıntıya göre iPhone 16 serisinin dört modelden oluşması ve cihazların 8GB RAM’den güç alacağı görülüyor. Pro modelleri 6,3 inç ve 6,9 inç ekran boyutlarının yanı sıra, 5x periskop zoom kameraya sahip olacağı da diğer sızıntılar arasında.

Katlanabilir iPhone

Apple cephesinden 2025 yılında  uygun fiyatlı iPhone SE 4 tanıtılması bekleniyor. Önceki modellere göre daha büyük (6.1 inç) ekranla gelecek olan cihazın, 48 Megapiksel ana kameraya sahip olacağı söyleniyor. Bu durumla beraber uygun fiyatlı iPhone seçeneği için önemli bir sıçrama yaşanacağı düşünülüyor.

2025’te sunulacak iPhone 17 Pro serisinde, üçlü 48 Megapiksel arka kamera konumlandırılmasına ve OIS destekli 48 Megapiksel selfie kameraya yer verilecek. Ayrıca cihazın daha ince tasarım için Samsung’un Pol-less ekranlarıyla gelebileceği söyleniyor.

Apple’ın ek olarak 6 inç dış ve 8 inç iç ekrana sahip katlanabilir iPhone ile 2026 yılında katlanabilir mobil pazarına girmeyi hedeflediği iddialar arasında. Bu katlanabilir cihazın düşük güçlü LLW DRAM teknolojisini kullanacağı söyleniyor. Bu durum katlanabilir olmasına rağmen performanstan ödün verilmeyeceğini gösteriyor.

Plana göre 2027 yılında iPad Air ve iPad mini için OLED yükseltmesinin sunulacağı düşünülüyor. Masaüstü cephesindeki haberler ise Apple’ın 14 inç ve 16 inç OLED MacBook tanıtacağı yönünde.

aydintepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu