Haber

Afyonkarahisar’ın Erenler İlçesinde Bozuk Yollar ve Kaldırım İşgalleri Vatandaşları Zarar Veriyor

Afyonkarahisar’ın 6.000 nüfuslu mahallesini andıran mezra

Bozuk yollar ve kaldırım işgalleri vatandaşları rahatsız etti

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar şehir merkezinde üniversite öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı ve yaklaşık 6 bin nüfusa sahip Erenler Mahallesi, bozuk ve asfaltsız yolları, hamur, odun ve hafriyatla yapılan kaldırım işgalleriyle bir köyü andırıyor. , mahalle sakinleri yıllardır belediye hizmetlerinden yoksun yaşıyor.

Afyonkarahisar’da özellikle sosyal medyada sıklıkla gündem olan Erenler Mahallesi’nin yol, kaldırım ve altyapı gibi sorunları yıllardır kanayan bir yara. Vatandaşların her fırsatta Afyonkarahisar Belediyesi’nin hizmetlerini sorguladığı mahallede en çok şikayet edilen konulardan biri de hizmetsizlik ve denetimsizlik. Yolların büyük bir kısmının bozuk ve çukurlarla dolu olduğu mahallede özellikle yağmur yağdığında büyük su birikintileri oluşuyor, sürücüler ve yayalar ise bu su birikintilerinden şikayetçi. Birçok bölgede kaldırım olmayan mahalledekiler odun, hafriyat, küspe, saman gibi malzemelerle işgal ediliyor.

İnşaat çalışmalarının eksik olmadığı mahalle nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan üniversite öğrencileri, yaşadıkları yükleri sosyal medyadan esprili bir dille dile getirerek duruma çare istiyor.

Şikayetlerini dile getirdiklerini her fırsatta dile getiren vatandaşlar, Afyonkarahisar Belediyesi yetkililerinin kalıcı çözümler yerine günlük çözümler ürettiklerini kaydetti. Vatandaşlar, belediyenin bozuk yolu yenilemek yerine sadece yama yapmasına üzüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu