Haber

Yerel ve Milli Parti’den AK Parti’ye eleştiri: Devlet yönetiminde benzeri görülmemiş bir olaya tanık oluyoruz

Yerli ve Milli Parti (YMP) Genel Başkanı Teoman Keyifli, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada gündemi değerlendirdi.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları nedeniyle AK Parti İstanbul İl Müdürlüğü’nün cumartesi günü “Büyük Filistin Mitingi” düzenlemesini eleştiren Teoman Keyifli, “Bugün devlet tarihinde benzeri görülmemiş bir olaya tanık oluyoruz. Hükümet ve tüm bileşenleri cumartesi günü İsrail’i kınamak için bir miting düzenleyeceklerini belirterek, “Hükümet karar alma ve uygulama yeridir” dedi.

“Hükümet konuşma yapmaz, kınama yapmaz, miting yapmaz” diyen Keyifli, şunları ekledi: “Elinde ne kadar yetki varsa, hangi mekanizma varsa onu kullanıyor, yani gereğini yapıyor.” Miting nedir? İktidar ve yaptırım gücüne sahip olmayan kitleler, gruplar ve dernekler mitingler düzenleyerek seslerini duyurmaya çalışıyor. “Fakat hükümet gerekeni yapıyor çünkü gücün kaynağı o, miting onun işi değil.”

‘HÜKÜMETİN FİLİSTİN POLİTİKASINI HAK BULUYORUZ VE BARIŞ ÇAĞRISIYIZ’

Hükümetin arabuluculuk davetini samimi bulduklarını belirten Teoman Keyifli, “Yerel ve Milli Parti olarak hükümetin Filistin politikasını, arabuluculuğunu ve barış çağrısını doğru buluyor ve destekliyoruz. Ancak kusura bakmayın ama tüm hükümet liderlerinin katıldığı bir mitingi yanlış buluyoruz. Miting, sesinizi dünyaya duyurmanın bir aracıdır. Hükümet tüm eyaleti yönetiyor. Sesini ve gücünü göstermek için elindeki tüm bu mekanizmalara rağmen mitingi buldu mu? “Gerçekten hayrete düştük” dedi. (HABER MERKEZİ)

kurtunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu