Teknoloji

Windows 11’e Oyun Keyfinizi Artıracak Bir Özellik Geliyor: Daha Yüksek Grafikler İçin Yeni Bilgisayar Almanıza Gerek Kalmayacak

Üretken yapay zekanın yaygınlaşmasıyla birlikte teknoloji şirketleri sundukları ürün ve hizmetleri değiştiriyor. yapay zeka Kullanmaya başladılar. Bugün OpenAI ChatGPT ile Güney Koreli teknoloji devi Samsung, “Galaxy AI” teknolojileriyle yapay zekayı hayatımıza soktu. Elbette Microsoft’un da şansı yaver gitmedi. CoPilot’un yanı sıra şirket özellikle Windows 11için yapay zeka ile geliştirilmiş özellikler geliştirildi.

Gelen son haberler, Microsoft’un Windows 11 için yine dikkat çekici bir yapay zeka özelliği üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Microsoft’un Windows 11 için yayınladığı son test sürümünde ortaya çıkan yeni özellik ” Otomatik süper çözünürlükAdı ” ve NVIDIA’nın DLSS teknolojisine Çok benzer görünüyor. Peki Windows 11’in test aşamasındaki yeni özelliği kullanıcıların kullanımına sunuldu. Tam olarak ne sunacak??

Ekran ayarlarında “Otomatik süper çözünürlük” mevcut olacak

Ekran ayarları kısmında Grafik alanına eklenecek otomatik mükemmel çözünürlük özelliği, Destekleyen oyunlar için Yapay zeka kullanımına olanak sağlayacak ve çözünürlüğü artırarak görüntünün daha detaylı olmasını sağlayacak. Ancak Microsoft bu özellikle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Hal böyle olunca özelliğin hangi oyunlarda kullanılabileceği ve tam olarak neler sunacağı, şimdilik bilinmiyor . Ayrıca bu özellikten yararlanmak için ne tür ekipmanlara ihtiyaç duyulduğu da net değil.

Bu apaçık; Manzaralarla ilgili bir özellik daha Windows 11’e gelecek. Geliştirilmiş renk yönetimi HDR destekli OLED ekranlar için bu özellik önemli olacak. Monitör sahipleri bu özelliği sRGB ve DCI-P3 için kullanabilirler. özel renk profilleri yaratmayı başaracaklar. Oluşturulan renk profillerinin yönetimi otomatik olarak yapılacaktır. Özelliğin görsel olarak ne gibi bir fark yaratacağı ancak yayınlandıktan sonra test edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu