Haber

Uzaklaştırma Kararına Rağmen Ayırdığı Kadına Saldırdı

İstanbul Bayrampaşa’da yaşayan Yasemin Aksoy, bir yıl önce boşandığı ve görevden uzaklaştırma kararı aldığı Yusuf Çavdar tarafından kimyasal elementli saldırıya uğradı. Yüzünde ve boynunda yanıklar oluşan Aksoy, ‘Şikayet ettim ceza almadı. Uzak durma kararını 3 kez ihlal etti, ceza almadı’ dedi. Yusuf Çavdar, ‘kadını basit yaralama’ suçundan tutuklandı.

“Uzak dur emrini 3 kez ihlal etti, ceza almadı”

Bayrampaşa’da yaşayan 32 yaşındaki iki çocuk annesi Yasemin Aksoy, 12 yıldır evli olduğu 36 yaşındaki Yusuf Çavdar’dan bir yıl önce boşandı. Ayrılık sonrası boşandığı kadını taciz eden Yusuf Çavdar açığa alındı. Ancak Rye, eski karısını rahatsız etmeye devam etti. Aksoy, çocuğunu hastaneye götürürken boşandığı erkek tarafından darp edildi.

Yasemin Aksoy, sabah saatlerinde işine gitmek için Bayrampaşa Muratpaşa Mahallesi’ndeki evinden ayrıldı. Bu sırada park halindeki arabaların arkasına saklanan Yusuf Çavdar, Aksoy’un yolunu kesti. Rye, bir süredir tartıştığı kadının yüzüne, ‘Güzelliğine güveniyor musun?’ Kimyasal attı. Yasemin Aksoy acı içinde haykırarak yardım istedi. Komşuları ve çevredekilerin yardıma koştuğu kadın hastaneye kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan kadın, eski eşine şikayette bulundu. Harekete geçen polis, Yusuf Çavdar’ı yakaladı.

‘Kadın hakları var diyorlar ama maalesef göremedim’

Yasemin Aksoy yaşadıklarını anlatarak, “İşe gitmek için evden çıktım. Sokakta yürürken eski eşim önümde durdu. Sadece ‘Güzelliğine güveniyor musun? Doğru bir adım attı. ‘Seni öldürmeyeceğim ama süründüreceğim. Elleri cebinde olduğu için bir şey yapacağını düşünmemiştim. İlerlemeye başlayınca hafif soğuk bir su hissettim. gözlerimi yumdum yüzümü savunmaya aldı ikinci bir nöbet geçirdi muhtemelen boynumda yere düştüm bağırmaya başladım o sırada gözlerim kapalıydı bağıra bağıra apartmana koştum babama sordum anne yardım istedi.Komşular daha sonra yardım etti.Mahallemizden bir komşu yüzümü yıkadı.Bu sayede yüzümde hafif yanıklar oldu.Boynum darmadağın oldu.Bağımsızlık kararı olmasına rağmen hep peşimdeydi. atölyeme ses kayıt cihazı takmıştı şikayet ettim ceza yok 3 kere çıkma kararını ihlal etti ceza almadı dedi.

Daha önce hastanede darp edildiğini söyleyen Aksoy, “Büyük oğlumu hastaneye götürürken binanın önünde beni dövdü. Yine herhangi bir cezai işlem olmadı ve sonuç bu oldu. Ölebilirdim. , Daha ağır yaralarım olabilirdi. Silahla veya bıçakla gelebilirdi. Kadın hakları var diyorlar ama maalesef göremedim” dedi.

Yusuf Çavdar “kadını basit bir şekilde yaralamak” suçundan tutuklandı

Yusuf Çavdar, polisteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Mahkeme kararında, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün raporuna göre müştekinin yüzünde, boynunda ve bacaklarında %15 oranında ikinci derece yanık olduğunun tespit edildiğini bildirdi. Çavdar’ın olayı dolaylı olarak kabul etmesi, delil durumu, zanlının kaçma şüphesi, delilleri yok etme, gizleme ve değiştirme ihtimali, tanık veya mağdurlara baskı yapmaya teşebbüs ihtimali göz önünde bulundurularak “basit” kabahatinden tutuklanmasına karar verildi. bir kadının yaralanması”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu