Yaşam

Timsahın burnuna yumruk atıp ikizini kurtaran kadına cesaret madalyası

Meksika’da ikizi Melissa Laurie’ye saldırarak suya çekmeye çalışan timsaha yumruk atarak kardeşini kurtaran Georgia Laurie’ye Kahramanlık Madalyası verilecek.

The Guardian gazetesinin aktardığına göre, iki kardeş, Haziran 2021’de Meksika’daki Puerto Escondido yakınlarında bir lagünde yüzerken bir timsahla karşı karşıya kalmıştı. Timsah, Melissa’yı suyun altına çekmeye çalışmış, Georgia Laurie, bunun üzerine hayvana vurmaya başlamıştı. İki kardeş olayda ağır yaralanmış ama hayatta kalmıştı.

‘O OLMASAYDI BEN BURADA OLMAZDIM’

31 yaşındaki Georgia Laurie’ye bu eyleminden ötürü ‘örnek teşkil eden cesur eylemleriyle’ öne çıkan kişilerin layık görüldüğü Kahramanlık Madalyası verilmesine karar verildi.

Laurie, bu ödülü, yaşadıkları travmatik ‘kötü olayın içindeki hayır’ olarak nitelendirdi. Georgia Laurie, şöyle konuştu: “Bu, sadece benim için değil tüm aile için güzel bir şey. Bunu kardeşimle paylaşmam gerektiğini düşünüyorum çünkü kabul edelim ki eğer hayatta kalmasaydı ben aday gösterilmezdim. Bu hikayeyi bu kadar inanılmaz kılan, Melissa’nın tüm bu süreçteki yılmaz cesareti çünkü o kadar cesurdu ki… Bence o olmasaydı ben burada olmazdım. Bana gerçekten mücadele için güç verdi.”

İngiltere’de kraliyet tarafından verilen madalyaya aynı zamanda Ağustos 2021’de Plymouth’ta bir silahlı saldırı sırasında silahsız bir şekilde saldırgana karşı koyan PC Zach Printer da layık görüldü. Silahlı saldırgan Jake Davison, bu saldırıda annesini, 3 yaşındaki Sophie Martyn’i, çocuğun babası 43 yaşındaki Lee’yi, 59 yaşındaki Stephen Washington’ı ve 66 yaşındaki Kate Shepherd’ı öldürmüş, ardından intihar etmişti. Kral tarafından onaylanacak 2024 yılı madalya listesinde toplam dokuz ismin yer aldığı ifade edildi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

gediz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu