Haber

Seçim İkinci Tura Kaldı: Sinan Ogan Kimi Destekleyecek?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, oy sayımının tamamlandığını ve ikinci kuşakta seçimlerin resmen başladığını duyurdu. Bu açıklamanın ardından gözler Çet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Ogan’a çevrildi.

‘Yüzde 11-12 oy bekliyorduk. Biz de o oyu aldığımızı düşünüyoruz.

Seçim öncesi açıklamalarda bulunan Ata İttifakı Başkan Adayı Sinan Ogan, ikinci sağlık pazarlığını açtığını duyurdu. Amaçlarının müzakere etmek olduğunu söyleyen Oğan, ‘Tabii ki bedava ortak olmayacağız. Bakanlık ‘taleplerimiz olacak’ ifadesini kullandı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, oy sayımının tamamlandığını ve ikinci kuşakta seçimlerin resmen başladığını duyurdu. Bu açıklamanın ardından gözler Çet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Ogan’a çevrildi.

Ogan, bugün yurt dışından getirilen oyların sayımına devam edilen Ankara Ticaret Odası Kongresi önünde açıklamalarda bulundu.

İkinci tür müzakere için beklemede…

İkinci cinsten bahsetmişken, Sinan Ogan, ‘Seçim zaten ikinci tura kaldı. Aslında seçimin ilk başladığı o dönemde demiştik; ‘seçim ikinci tipte kalacak.’ Çünkü sahayı doğru okumak zorundasınız. İlk günden beri sahayı doğru okuyoruz. Çalıştığımız alan tamamen aynıydı. Yüzde 11-12 oy bekliyorduk. Oyu aldığımızı düşünüyoruz. Bazı sandıklarda yüzde 2 erozyon yaşadık. Son 3 günde Muharrem İnce’den ayrılan kalabalık üzerimize saldırdı. Seçim günü dedikodu yaptılar. Okullara “Sinan Ogan çekildi” pankartları astılar. Her türlü kirli oyunu oynadılar; Ama buna rağmen hedefimizden geri durmadık. Ne dedik? ‘Türk milliyetçileri bu seçimin merkezinde olacak’ dedik. ‘HDP ve HÜDA PAR bu seçimde anahtar olmayacak’ dedik. ‘Bu seçimin belirleyicisi biz olacağız’ dedik. İstediğimiz tüm hedeflere ulaştık. Bundan sonra Türkiye’nin bir krize ve siyasi çalkantıya girmemesi için tüm sorumluluğu üstleneceğiz ve alacağız.söz konusu.

‘İkinci turda kimi destekleyeceksiniz?’ sorusuna Sinan Ogan, ‘İstişare edeceğiz. Bugün toplantıya hem ATA Alliance bileşenlerini hem de birlikte yürüdüğüm yol arkadaşlarımı davet ettim. Ortak istişare toplantısı yapacağız. En kısa sürede sonuca ulaşacağız. Bu sonuç Sinan Oğan’ın kararı olmayacak, ortak aklın kararı olacaktır.o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu