Haber

Pozantı’da kış tedbirleri toplantısı yapıldı

Adana’nın Pozantı ilçesinde, kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleriyle ilgili toplantı düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı’nın “Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirlerine” ait genelgesi doğrultusunda Pozantı Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda, Kaymakam Fatih Karamahmut başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Kaymakam Karamahmut, toplantıda, ilçenin kıymetli geçiş güzergahında olduğunu anımsattı.

Pozantı ilçesinin otoyol, kara yolu ve demir yolunun bulunduğu kıymetli bir bölge olduğuna dikkati çeken Karamahmut, şöyle konuştu:

“Özellikle Karayolları ve belediye takımlarının tüm makine ve araçlarının bakımının yağışlar gelmeden yapılmasını istiyorum. Mümkün bir kar yağışında geçmiş devirlerdeki üzere rastgele bir olumsuzluk yaşanmadan yollarımızı inançlı ve süratli bir formda açalım. Hatta kapanmasına müsaade vermeden çalışmalarımızı gerçekleştirelim. Zira bulunduğumuz bölgede yol kapanırsa Türkiye’nin ulaşım ağı durmuş demektir. Akdeniz ve Güneydoğu’yu İç Anadolu’ya bağlayan değerli bir coğrafyadayız. Tüm kurumlar ve işçiler gerekli özveriyi göstererek çalışmalarına dikkat etmelidirler.”

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay da yoğun kar yağışında ilçenin yüksek kesimlerinde hayvancılıkla uğraşanlara ulaşmakta güçlük çektiklerini belirterek, “Kışın kar yağdığında yüksek kesimde bulunan çobanlar hayvanlarıyla mahsur kalıyor. Takımlarımız de onlara ulaşım sağlamak için büyük efor sarf ediyorlar. Bu türlü olunca da merkezde ve köylerdeki yol açma imkanımız yarıya düşüyor.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu