Haber

Nevşehir Hatay’a Sebze Hali Yapıyor

Nevşehir Valiliği öncülüğünde Nevşehir Belediyesi, Nevşehir İl Özel İdaresi ve Nevşehirli hayırsever iş insanlarının desteğiyle Hatay’da Nevşehir Kapadokya Zerzevat Pazarı yapılacak.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş insanlarından oluşan Nevşehir heyeti Hatay’da incelemelerde bulundu. Hatay’daki incelemelerine ilk olarak İskenderun’dan başlayan heyet, ardından Nevşehir Valiliği öncülüğünde Nevşehir Belediyesi, Nevşehir İl Özel İdaresi ve hayırsever iş insanları tarafından inşa edilecek olan Antakya’daki Nevşehir Kapadokya Zerzevat Pazar yerini gezdi.

Vali Becel, içinde 65 dükkan, dernek binası gibi yaşam alanlarının yer alacağı sebze halinin 1560 metrekare alan üzerine kurulacağını bildirdi. Becel, “Asrın felaketinin yaşandığı Hatay’da devletin ve milletin yaralarını sarıyoruz” dedi. söz konusu.

Başkan Savran ise, Nevşehir Belediyesi ve Nevşehir’deki tüm sivil toplum kuruluşlarının deprem felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren tüm imkanlarını bu bölge için seferber ettiğini hatırlatarak, deprem felaketinin düzelmesi için var güçleriyle çalışacaklarını kaydetti. kardeş şehir oldukları Hatay’ın yaraları.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu