Haber

Minik Eylül’ün duygusal mektubuna 300 öğrenci güldü

Minik Eylül’ün duygusal mektubuna 300 öğrenci güldü

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki Eylül Lorin Kayhan, Kızılay İzmir-Konak Şube’ye yazdığı mektupla 300 arkadaşına mont ve ayakkabı aldı.

İlçeye bağlı 50. Yıl İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Eylül Lorin Kayhan, okulunun bahçesinde arkadaşlarıyla kartopu oynarken arkadaşlarının kışlık kıyafeti ve ayakkabılarının olmadığını fark etti. Gördüğü manzara karşısında üzülen ve etkilenen Kayhan, bu durumu öğretmenleriyle paylaşarak Kızılay Köşk Şubesi’ne duygu dolu bir mektup yazdı. Duygu dolu mektubu alan Konak Kızılay Şube Başkanı Aydın Koç, beraberindekilerle birlikte kısa sürede Yüksekova’ya geldi.

Kayhan’ın okuluna gelen Önder Koç, Yüksekova Milli Eğitim Müdürü Yusuf Atael ile birlikte okuldaki 300 öğrenciye mont ve ayakkabı hediye etti.

“Duygusal mektup bizi Yüksekova’ya getirdi”

Konak Kızılay Şube Başkanı Aydın Koç, ilk kez bir mektuptan bu kadar etkilendiğini belirterek, “50. Yıl İlkokulumuzda okuyan Eylül kızımız bize mektup gönderdi. Kızılay Konak Şubesi olarak ulaşamadık. Bu duruma kayıtsız kalmayın Eylül’ü görmek ve tanımak istedik.Okulunu ziyaret ettik.Eylül çok güzel bir rol model oldu.Sayesinde Yüksekova’da 5 okulumuzda 300 ihtiyaç sahibine ulaştık.Eylül sayesinde oldu. Eylül’e çok teşekkür ediyoruz, onun sayesinde bütün çocukları tanıma fırsatı bulduk, “İzmir’den kalkıp onun hayalini gerçekleştirdik. O duygu yüklü mektup bizi Yüksekova’ya getirdi” dedi.

“Her şey arkadaşlarım içindi”

Gördüğü manzaranın ardından mektup yazdığını belirten Eylül Lorin Kayhan, “Öncelikle başkanıma çok teşekkür ederim. Arkadaşlarım adına çok üzüldüm ve şimdi onlar gibi ben de çok mutluyum. Biliyordum. Kızılay’ın çok yardım ettiğini, üzerine böyle bir yazı yazmıştım, şimdi “Kızılay geldi, biz de o memnuniyeti yaşıyoruz. Bunu yapmak sadece arkadaşlarıma ve diğer çocuklara kaldı” dedi.

Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Atael, Kızılay heyetine ve Eylül’e teşekkür ederek, “Gerçekten çok hassas ve teneffüslerde montsuz çocukları görüyor ve Kızılay’a mektup yazıyor. Başkanım sağolsun. Bu da karşılıksız kalmasın ve tüm hazırlıkları yaparak, Yüksekova ilimize geldiler. Her zaman olduğu gibi Kızılay’ımız gönülleri fethetti. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu