Yaşam

Kınık Belediyesi’nden Havuzlu Derslik

Kınık Belediyesi SAYEM’den Yaz Okulu öğrencilerine aquapark kurs programı

Kınık Belediyesi bünyesindeki Şehit Ömer Yiğit Ulus Sağlıklı Yaşam ve Eğitim Merkezi (SAYEM), 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencileriyle ‘Yaz Okulu’ olarak ücretsiz olarak eğitimine devam ediyor.

Kınık Belediyesi SAYEM’e kayıt yaptıran öğrencilerin motivasyonlarını artırmak ve derslerin daha keyifli geçmesini sağlamak amacıyla öğrenciler, Kınık Belediyesi Poyracık Aquapark’ta sınıf ortamında temel derslerini aldıktan sonra arkadaşlarıyla havuzda eğlenceli vakit geçiriyor.

Yaz Okulu müfredatıyla ilgili olarak Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Eğitimin tatil olduğu yaz döneminde isteyen her gence destek oluyor, daha verimli eğitim almalarına destek oluyoruz. Belediyemiz eğitim, spor ve kültür-sanat alanlarında ilerlemek isteyen tüm gençlerimizin önünü açacak kurs ve tesislerle güçlendirilmeye devam edecektir. Ama her şeye rağmen kazanmanın ilk kuralı çalışmak, çok çalışmaktır. Bugün çok çalışan ve yaz döneminde eğitimlerine destek olmak isteyen öğrencilerimize yazın sıcağını biraz olsun hafifletmek ve aynı zamanda eğlenmek için bir fırsat sunuyoruz. Poyracık’ta bulunan Aqupark’ta 1. ders Matematik, 2. ders Türkçe ve 3. ders olarak yüzme etkinliği ile motivasyon sağlamaya çalışıyoruz. Tüm öğrencilerimize emeklerinin karşılığını vermelerini ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu