Haber

İyi Parti’den Turhan Çömez ile CHP’den Gaye Usluer canlı yayında tartıştı: Size göre yüzde 60 oyla kazanıyordu.

Genel seçimlerin kaybedilmesinin ardından muhalefette tartışmalar sürüyor.

CHP ile Yeter Parti arasında yerel seçimlerde ittifak olup olmayacağı konusunda herhangi bir adım atılmazken, Güzel Parti cephesinde ‘kendi adaylarımızla girelim’ fikri hakim.

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı nedeniyle seçimi kaybettiğini söyleyen İYİ Parti’liler, CHP ile olası bir ittifakın yeniden kaybettireceği görüşünde.

Canlı yayında CHP-İYİ Parti kavgası

Durum böyleyken Sözcü TV’de yayınlanan programda CHP eski Milletvekili Gaye Usluer ile Terakki Partisi Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez tartıştı.

Kazanılan şehirler kadar kaybedilen şehirlerin de ittifakların sonucu olduğunu söyleyen CHP’li Usluer, Turhan Çömez’in milletvekili seçildiği Balıkesir’i örnek verdi.

Balıkesir örneği tansiyonu yükseltti: Kaybedilen şehirler de ittifakların eseri

usluer, “Elbette karşılıklı fedakarlıklar yapılarak ittifaklar kuruldu. Ancak bunun sonunda mesela Turhan Çömez’in milletvekili olduğu Balıkesir ili sandıkta CHP adayına verilebildi. Ama kaybeden iller de oldu. İttifakların sonucu.Belki onları da tartışmalıyız.İYİ Parti ’11 büyükşehir bizim sayemizde alındı’ diyor ama burada karşılıklı bir fedakarlık süreci yaşandı.Örneğin Balıkesir CHP adayı olunca, İyi Parti kazanılabilecekken orada hak iddia etti, alamadı”ifadeleri kullandı.

Canlı yayında İYİ Parti-CHP kavgası

“Söylediğin doğru değil”

İyi Parti’den Turhan Çömez ise Gaye Usluer’in bu sözleri üzerine 2019 yerel seçim döneminde CHP teşkilatlarının çalışmaması nedeniyle Balıkesir’in kaybedildiğini söyledi.

öğrenci, “Haksız bir ithamda bulunuyorsunuz. Söyledikleriniz doğru değil hele Balıkesir’de. ‘CHP teşkilatları çalışmadı’ dersem polemik büyür. yanlış dedinifadeleri kullandı.

“Sizin anketlerinize göre Kemal Bey de seçimlerden önce yüzde 60 oy alıyordu”

Kılıçdaroğlu’nun genel seçim adaylığının bir hata olduğunu belirten Çömez, Usluer’e söyledi “Bakın, sizin anketlerinize göre Kemal Bey de seçimlerden önce yüzde 60 oy alıyordu”o cevapladı.

İşte o anlar kameralara böyle yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu