Haber

Hakkari’de düzenlenen Alp disiplini kayak yarışları sona erdi

Türkiye Kayak Federasyonu’nun Hakkari’de düzenlediği Alp disiplini kayak yarışlarının ilk ayağı sona erdi.

Kente 12 kilometre uzaklıktaki 2.800 metre yükseklikteki Merga Bütan Kayak Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe farklı illerden sporcular katılarak 2 gün boyunca sıralama mücadelesi verdi.

Yarışların ardından sporcular, antrenörler ve vatandaşlar halay çekerek doyasıya eğlendi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik, ödül töreninde yaptığı konuşmada, 19 ilden 200’e yakın sporcu ve antrenörü ağırladıklarını söyledi.

Kayak merkezinde yarışmacıların keyifli bir atmosferde yarıştığını belirten Çelik, “5 ayrı pisti, 3 mekanik sistemi ve konaklama yeri olan bu bölgenin tanıtımı için umarım gittiğiniz illerde deneyimlerinizi burada paylaşırsınız. 120 kişilik tesis. Çünkü Hakkari ülkemizin sınırındaki illerden biri. Şehri tanıtıyorum.” “Bütün sporculardan isteğimiz Hakkari’nin gönüllü elçileri olmalarıdır. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Çelik ve protokol üyeleri, 4 kategoride dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

Törene Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım, kurum çalışanları, sporcular, antrenörler ve vatandaşlar katıldı.

Yarışlarda 18 yaş altı kadınlarda Serra Işık Kartal birinci, Duru Yıkıcı ikinci, Dafne Yuvacan üçüncü, Doruk Yazıcı birinci, Can Göydaş ikinci, 18 yaş altı erkeklerde Kaan Bal üçüncü oldu. ırk.

Büyük kadınlarda Buse Akar birinci, Mina Kılıç ikinci, Dilruba Yiğit üçüncü olurken, büyük erkeklerde Tuğrul Çemlek birinci, Muhammed Fuat Çıkar ikinci, Salih Yusuf Kartaltepe ise üçüncü oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu