Yaşam

Geleceğin Müzisyenleri İçin Kalaba İlkokuluna Enstrüman Desteği

Keçiören Belediyesi’nin eğitime güçlendirme kapsamında yürüttüğü “Eğitime Bir Tuğla Bizden” projesi ile ilçede bulunan Kalaba İlköğretim Okulu’nun müzik dersine saz altyapısı oluşturuldu. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un katılımıyla teslim edilen müzik aletleri öğrencilerde büyük sevinç yarattı. Okula trompet, bas davul, büyük sopalar ve ziller verildi.

Törende öğrencilere ve öğretmenlere seslenen Başkan Turgut Altınok, “Gelecekte ülkemizi öğrencilerimiz yönetecek. Bu nedenle, çok çalışmak gerekiyor. Çalışmadan, alın terini dökmeden başarılı olamazsınız. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamalıyız. Bu nedenle okullarımızı kültür, sanat, kütüphane ve laboratuvar donanımı konusunda güçlendiriyoruz.” söz konusu.

Gelecekte ortaya çıkacak yeni dallara hazır olabilmek için çocukların ve gençlerin iyi yetiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Altınok, şöyle konuştu:

“Dünyadaki üretim dalları değişti ve değişmeye devam ediyor. En güçlü şirketler bilişim, teknoloji ve yazılım şirketleri oldu. Dünyanın istikrarı 30 yılda değişti. Bilişim sektörleri petrol, silah ve ilaç sektörlerinin yerini alarak onları geride bıraktı. Her alanda çalışacaksın. Keçiören Belediyesi Teknoloji Merkezi (TEKNOMER) bulunmaktadır. Orada yazılım da üreteceksin. Ankara’da bu merkezin başka örneği yok. Bizler büyük bir milletin ve medeniyetin evlatlarıyız. Yeni sanatçılar ve bilim insanları yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Geleceğimiz daha parlak olacak. 21. yüzyılı Türklerin yüzyılı yapacaksınız.”​ ​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu