Haber

Erzincan’daki uyuşturucu operasyonlarında yakalanan zanlılardan 6’sı tutuklandı

Erzincan’da gerçekleştirilen 3 ayrı uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 8 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Kabahatlerle Çaba Şubesi takımları, kentte uyuşturucu husus kullanan ve ticaretini yapanları yakalamak gayesiyle çalışma başlattı.

Ekipler, öncü ve artçı oldukları bedellendirilen iki aracı takibe alarak yaşanan kovalamacanın akabinde durdurdu.

Her iki araçta narkotik köpek “Asena” ile yapılan aramada 17 kilo 400 gram skunk ile 4 kilo 313 gram kubar esrar unsuru ele geçirildi.

Ekipler, kuşkulu S.D. M.A. D.B. ile Afganistan asıllı oldukları öğrenilen H.M ve M.A’yı gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adli mercilere sevk edilen S.D. M.A. ve D.B çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Afganistan uyruklu H.M ve M.A’ ise savcılıkça hür bırakıldı.

Ekipler, gerçekleştirilen ikinci operasyonda ise kente uyuşturucu husus getirecekleri pahalandıran kuşkulu A.T. ve R.U’yu takibe aldı. Şüpheliler Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yakalandı.

Şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramada 1344 uyuşturucu nitelikli hap ele geçirdi. Emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen A.T. ve R.U çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Kentteki bir diğer operasyonda ise Narkotik Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğünün gerçekleştirdiği koordineli çalışma kapsamında Üzümlü Polis Uygulama Noktası’nda durdurulan araçta yapılan aramada, Y.K’nin üzerinde 25,98 gram metamfetamin uyuşturucu unsuru ele geçirildi.

Polis takımlarınca gözaltına alınan Y.K, emniyetteki süreçlerin akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu