Teknoloji

Diğer platformların ardından Instagram da Reels videolarını indirmenize izin veriyor

TikTok, herkesin bir TikTok görüntüsünü indirip başka bir sosyal medya ağında yayınlayabilmesiyle Instagram Reels’e göre değerli bir avantaja sahipti. Bu özellik, yeni kullanıcıları platforma çekmeye yardımcı oldu. TechCrunch tarafından keşfedildiği gibi, Instagram CEO’su Adam MosseriInstagram’ın yeni yayın kanalları özelliğini kullanan bir gönderisine göre Instagram sonunda bu yeteneğe kavuşuyor.

Bu özellik şu anda yalnızca ABD’deki mobil cihazlarda ve yalnızca genel ve özel olmayan hesaplarda kullanılabilir. Ek olarak, herkese açık hesapları olan kullanıcılar, Makaralarının indirilmesini önleyen bir ayar seçeneğine de sahip olacaktır. Özelliği kullanmak için mutlaka bir Gerçek “Paylaşmak”simgesine dokunun “İndirmek”seçebilirsiniz.

Yukarıda görebileceğiniz Mosseri tarafından yayınlanan bir görsel, tıpkı TikTok’ta olduğu gibi Reels’in indirilmesidir. Instagram logosunu ve hesabın adını içeren bir filigran ile işaretlenecektir. gösteriyor. Ayrıca YouTube, muhtemelen kısa izleme özelliğine dikkat çekmenin bir yolu olarak, masaüstünde oluşturulan Shorts resimlerine filigran eklemeye başladı.

Şimdi Instagram aynı yolu izliyor gibi görünüyor, muhtemelen bunu insanların diğer sosyal medya ağlarında Reels’i görmesini sağlamanın bir yolu olarak görüyor. Yine de, kendi platformunda rakip platformlardan görüntüleri barındırmak için ek bir çaba sarf etmez. Meta’nın sosyal medya platformu, TikTok ve diğer kaynaklardan görüntülerin yüklenmesine izin verir,ancak algoritmalarında yapılan ince ayarlar, 2021’den itibaren rakiplerin filigranlı görüntülerini öne çıkarma seçeneğini durdurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu