Haber

CHP’li Mahmut Tanal’ın kovaladığı 2 asker görevden alındı

Ağaç kesimi nedeniyle protestoların devam ettiği Akbelen’de, “Fişi prize takamazsınız. ayıp. Bir haydut gibi davranamazsın.” Konuyla ilgili Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Tanal’ın kışkırtıcı ve etik dışı davranışları karşısında; Emir ve talimatlara aykırı olarak görev yerlerinden ayrılan iki jandarma görevlisi görevden uzaklaştırıldı.

Jandarma tarafından şu açıklama yapıldı:

1. Muğla İli Milas İlçesi İkizköy Mahallesi Muğla 1. İdare Mahkemesi ve İzmir Bölge İdare Mahkemesi kararına istinaden Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 24 Temmuz 2023 tarihinde saha çalışmalarına başlanmıştır.

2. Orman Bölge Müdürlüğü’nün yürüttüğü saha çalışmaları ile kanuna uygun olarak alınan önleyici tedbirleri engellemek ve tahrik etmek isteyen, kolluk kuvvetlerine saldıran ve direnen provokatör ve aktivistler (40), emniyet güçlerince gözaltına alındı. Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın emri.

3. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, jandarma görevlisi olduğu ve yaşanan olaylarla ilgili olağandışı davranışlarda bulunduğu iddialarının araştırılması için bölgeye idari soruşturma komisyonu görevlendirildiği,

4. Ayrıca, Milletvekili Mahmut TANAL’ın kışkırtıcı ve etik dışı davranışı karşısında; Emir ve talimatlara aykırı olarak görev yerinden uzaklaşan iki jandarma görevlisi de görevden uzaklaştırıldı.

“TANAL HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILDI”

5’inci Milletvekili Mahmut TANAL, 29 Temmuz 2023’te görev alanına gelen ve aldığı tedbirleri yasal düzenlemeler çerçevesinde ve Türkiye’de yerine getiren tarihi şan ve şerefle dolu Jandarma Teşkilatı çalışanına saldırgan ve provokatif hareketlerde bulundu. kanuna uygun. Kahraman Türk Jandarma Komutanlığına yönelik asılsız ve aşağılayıcı söylemleri nedeniyle, Mahmut TANAL hakkında yetkililere yanıltılmış olup, hukuki süreç kararlılıkla takip edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu