Haber

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nden Anlamlı Proje

Sosyal sorumluluk bilinciyle başlatılan projeye katılmak isteyen öğrenciler çocuklarla hem deneyimlerini paylaştı hem de sağlık taraması yaptı. Bartın ve Kastamonu illerindeki okullarla başlayan dayanak proje, geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Bu kapsamda Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi öğrencileri ilk olarak Bartın’da Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Sınava hazırlık sürecinde yaşadıklarını ve sınav deneyimlerini lise öğrencilerine aktarma amacı ile ön plana çıkan öğrenciler; Ayrıca temel ayak analizi kapsamında temel duruş analizi, boy-kilo ölçümü ve gerçek beslenme, ayak basıncı uygulamasından oluşan sağlık taraması gerçekleştirdi.

İlkokul kütüphanesine 345 kitap bağışlandı

Projenin ikinci gününde Kastamonu Taşköprü Muzafferettingazi İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden öğrenciler, temel eğitim kapsamında temel duruş analizi, boy-kilo ölçümü, doğru beslenme, renk körlüğü ve görme testi, işitme testleri, ayak basma uygulamasından oluşan sağlık taraması yaptı. ayak analizi.

Sağlık taramasının yanı sıra ilkokul öğrencileriyle çeşitli oyunlar oynayan öğrenciler, miniklerin hafızalarında unutulmaz anılar bıraktı. Proje kapsamında ilkokulun kütüphanesine 345 kitap bağışlandı ve son olarak ilkokul öğrencileri için hazırlanan ikramlar sunuldu.

Bölgede yaygın olarak görülen mantar zehirlenmesi konusunda farkındalık yaratıldı.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Dr. Mehmet Akif Kaymakcı, Taşköprü bölgesinde yaygın olarak görülen mantar zehirlenmelerine dikkat çekmek amacıyla “Görünmez Tehlike: Mantar Zehirlenmeleri” başlıklı sunumunu yaptı. Yöre halkından büyük ilgi gören sunumun ardından katılımcılara çeşitli sorular yöneltilerek hediyeler takdim edildi.

Eyüpsultan Belediyesi’nin devir konusunda güçlendirdiği projeye; Bartın İl MÜSİAD Başkanı Muhammet Aksoy, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Kastamonu, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Harun Yalçın, MÜSİAD İl Başkanı Alpavtekinoğlu Lise Müdürü Sabri Ç Yılmaz, Muzafferettingazi İlkokulu Müdürü Yaşar Ümit Yılmaz da katkıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu