Teknoloji

Beklenen Galaxy Fold 6, S Pen için özel bir çözüm sunabilir

Samsung Galaxy Z Fold 5, Samsung’un S Pen kalemi ile çalışsa da telefonda Samsung Galaxy S23 Ultra’da olduğu gibi entegre bir S Pen yuvası bulunmuyor. Ancak bu durumun Samsung Galaxy Z Fold 6 ile değişebileceğine dair kanıtlarımız var.Android Central aracılığıyla bildirildiği üzere, S Pen’in katlanabilir bir telefona yerleştirilebileceği bir dizi potansiyel yeri gösteren bir Samsung patenti ortaya çıktı.

Bu patentte birkaç farklı fikir var. Bunlardan ilki S Pen yuvasını telefonun arka kısmında, arka kameranın altına yerleştiriyor. Bir diğer fikir ise telefonun çerçevesini yana doğru uzatarak S Pen’in kullanılmadığı zamanlarda dinlenebileceği bir sistem önermektir.

Elbette konu patent olunca bu tür fikirlerin her zaman olduğu gibi gerçeğe dönüşeceğinin garantisi yok. Ancak şirketlerin tasarım aşamasında ne düşündüğü ve keşfettiği konusunda kesinlikle farklı bir fikir sunuyorlar.

Samsung’un katlanabilir telefonlarının artık yerleşik bir S Pen yuvasının bulunmadığını düşünürsek, bunun bir mühendislik sorunundan kaynaklandığını varsayabiliriz. Bu ek yuvalar telefonu çok kalın ya da çok ağır hale getirebilir ve şirket, elde edilecek avantajların bu kaybı telafi etmediğini düşünebilir. S Pen’i saklayacak yeri olan telefonlarınız için kılıf satın almak mümkün olsa da kesinlikle telefondaki yuva kadar ideal bir çözüm değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu