Haber

Antalya’da Trafik Polisinden ‘Şok’ Uygulaması

Antalya’da akşam işe gitmeden önce yanlış yönden bulvara 20 metre gidip 3 dakika daha uyumak isteyen genç, denetim yapan trafik polislerinin ‘şok’ uygulamasına yakalandı.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaklaşık 20 metre uzunluğundaki yolun bulvar çıkış yönündeki ‘girilmez’ tabelasını görmezden gelen sürücüler trafik cezalarından kurtulamadı. Trafik polisleri tarafından durdurulan çok sayıda araca, trafik işaretlerine uymamak, ehliyetsiz araç kullanmak, ehliyetsiz ve denetimsiz araç kullanmak nedeniyle ceza uygulandı.

“Çoğu kişinin günlük geliri 690 lira”

Polis ekipleri tarafından ceza kesilen sürücülerden Sadıkcan Sarıkaya, “Daha önce de defalarca ceza almıştım, ikaz levhalarını da gördüm ama polis olmadığı için geçeceğimi düşündüm. Gördüm ki polis yok” dedi. araba gelmiyordu, geçersem bir şey olmaz sanıyordum ama ceza yedim. Burada her zaman polis olduğunu biliyorum, göz ucuyla baktım.” “Ama kimseyi göremedim, bundan sonra bir daha karşı şeritten geçmeyeceğim. Akşam işe gitmeden önce biraz uyumak için koştum. Hepinize söylüyorum arkadaşlar; geç kalsanız bile. Çalışmak ya da uyumak için 3 dakika daha uzun sürenin hiçbir faydası yok ama 690 TL birden fazla kişinin günlük geliri” dedi.

“Cüzdanımı ilk kez evde unuttuğumda o sefer de para cezasına çarptırıldım.”

Telefondaki navigasyon yönlendirmesi nedeniyle yanlış yöne gittiğini belirten Ceyhun Saydam, “İlk defa cüzdanımı evde unuttum ve bunun için de ceza yedim. Ters yolu gördüm. tabelasını kullanıyordum ama harita uygulamasını kullanıyordum ve bana o yolu gösterdiği için ceza yedim. Ehliyet ve ruhsatın yanımda olmaması, trafik işaretlerine uymamam.” “Bundan dolayı bana 2 bin 196 TL ceza kesildi” dedi.

“10 dakikalığına 690 TL ceza”

Karşı yönden içeri giren Erol Can Akgölle, “Acelem vardı, aletim vardı ve onu çalıştırmam gerekiyordu. Bu yüzden ceza yedim, yapacak bir şey yok. 690 TL ceza yedim” dedi. 10 dakika boyunca.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu