Haber

Ağzına tüfekle ateş edilen köpeğin dili kesildi

HATAY’da Fatma Betül Yalım öğretmeninin yerde sistematik olarak beslediği sokak köpeği kimliği belirsiz bir kişi tarafından ağzından vuruldu. Dili kırılan köpek tedavi altına alınırken, zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı. Veteriner hekimin tüfeğin namlusunun köpeğin ağzına sokulduğunu ve ateş edildiğini belirlediğini kaydeden Yalım, “Hayat mücadelesi veriyor. Hayatta kalırsa bir daha normal yemek yiyemeyecek. su bile içemeyecek.”

Antakya ilçesine bağlı Kisecik Mahallesi’nde düzenli olarak sokak hayvanlarını besleyen öğretmen Fatma Betül Yalım’ın ‘Lili’ adını verdiği köpeğe önceki gece kimliği belirsiz kişilerce ateş edildi. Köpek ağzından yaralanırken çevredekiler tarafından fark edilerek haber verilen Yalım, dün sabah bölgeye gitti. Yalım yaralı köpeği veterinere götürdü. Köpeğin dilinin bozuk olduğu, ağzında ise müdahale edilemeyecek saçmalıklar olduğu belirlendi. Yalım, “Vatandaşlar Lili’nin ağzından kanlar akarak hareketsiz yattığını söyledi. Olay yerine gittiğimde ona araba çarpmış sandım. Hemen Lili’yi veterinere götürdüm.

Tedavi sırasında veteriner tarafından yapılan inceleme sonucunda tabancanın köpeğin ağzına dayayarak ateş açıldığının belirlendiğini söyleyen Yalım, “Veterinerimiz olayın gece meydana geldiğini tahmin ediyor. Saatlerce.Çok sayıda salya tespit etti.Şu anda yoğun bakımda.Kesilen dilinin kalan kısmı dikildi.Ağzındaki cüruflara müdahale edilemiyor.Yaşam savaşı veriyor.Yaşarsa ölecek Artık normal yemek yiyemeyecek, su bile içemeyecek.”

Zanlının yakalanması için çalışma başlatıldığını belirten Yalım, “Yetkili kurumlara şikayetimizi ilettik. Kamera kayıtları inceleniyor. Bu suçlunun bir an önce bulunarak caydırıcı cezalar vermesini istiyoruz. Ben öğretmenim. Masum, savunmasız bir hayvana bunu yapan katil, savunmasız çocuklarımıza da zarar verebilir. Bu nedenle yetkililerimizin bu katili bir an önce yakalamasını istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu